.1. Mája 14/460,013 13 Rajecké Teplice, Slovakia
+421 41 5555 333
recepcia@hoteldiplomat.sk
Prečo skúsiť aquafitness?

Prečo skúsiť aquafitness?

Pohybové aktivity najmä aeróbneho charakteru vykonávané vo vodnom prostredí, ktoré môžu byť sprevádzané hudbou. O čom hovoríme? Aquafitness využíva fyzikálne vlastnosti vody a originálneho športového náradia. Pravidelné cvičenie je prospešné pre telo aj dušu.

Aqua fitness vzniklo pred viacko ako 15 rokmi v USA. Pôvodne sa cvičenie vo vode s pomocou špeciálneho nadľahčovacieho pásu používalo pri rehabilitácii pohybového aparátu pri špičkových atlétoch, ktorí sa liečili zo zranení. Neskôr sa stalo kľúčom, ktorý otvoril dvere do sveta tzv. impact-free cvičenia, čo možno preložiť ako cvičenie, ktoré nezaťažuje kosti, kĺby a chrbticu.

V súčasnosti sa aquafitness, nazývaný aj aqua aerobik, člení na ďalšie špecializované cvičenia, ako napr. aqua power, aqua jogging, aqua kicbox, aqua step aerobic, aqua dance a pod., podľa toho, ktoré špecifické pomôcky sa k cvičeniu použijú.

Čo znamená aquafitness v praxi?

Športové náradie znásobuje pozitívne účinky cvičenia vo vode, ktorá disponuje vysokým odporom a je skvelým masážnym prostriedkom. Úlohou činiek, vodných rukavíc, rezancov i posilňovacích gúm je zväčšenie odporu vody a dosiahnutie lepších výsledkov. Vďaka športovým pomôckam je telo pevnejšie, vytvarované, dochádza k rýchlejšiemu budovaniu vytrvalosti a celkovej sily. Pri cvičení vo vode je malá pravdepodobnosť vzniku svalovej horúčky a cvičenie sa zdá byť menej namáhavým. Aquafitness je zároveň vhodnou prevenciou a rehabilitačným prostriedkom pri problémoch s pohybovým aparátom.

Aquafitness, podobne ako ostatné cvičenia, dbá na dôkladné rozohriatie organizmu a strečing. Rozohriatie má podobu aeróbnej aktivity, po nej nasleduje už spomínané dôkladné popreťahovanie organizmu. Jadrom cvičenia sú konkrétne cvičenia určené pre posilnenie problematických telesných partií, pri ktorých sa využíva pestrá paleta športového náradia. Záver je zložený zo strečingu a tzv. opätovného zahriatia. Aquafitness prebieha v rozličných hĺbkových úrovniach podľa zdatnosti cvičiaceho.

Dôvody, prečo skúsiť aquafitness

1.Pre všetkých

Aquafitness je vhodný pre všetky vekové kategórie, pre ľudí s rôznou kondíciou, s rôznymi skúsenosťami aj pre zdravotne postihnutých.

2. Dá zabrať

Každé takéto cvičenie vo vode dá tak zabrať, že si to budete ešte dlho pamätať :). Odpor vody je totiž podľa toho, ako rýchlo robíte pohyby. Takýto odpor dosť znateľne zvyšuje intenzitu cvičenia a súčasne tiež masíruje svaly.

3. Uvoľňuje stres a úzkosť

Nie je žiadnou novinkou, že voda má ukľudňujúce a blahodárne účinky. K tomu si pripočítajme aj to, že sa pri cvičení do tela vyplavujú endorfíny a koktejl blahodárneho šťastia je na svete. Perfektne si teda odpočiniete, odreagujete sa a zvýšite sebavedomie.

4. Cvičenie s menším rizikom zranenia

Cvičenie vo vode so sebou prináša výnimočne nízke riziko akéhokoľvek poranenia. Pri tom budete spaľovať prebytočné kalórie, budovať svaly a posilňovať svoje kĺby a to všetko bez toho, aby ste nejako výrazne zaťažovali svoje telo. Cvičenie vo vode totiž šetrí pohybový aparát, pretože je tlakom vody znížená záťaž na kĺby a chrbticu.

5. Pohybový rozvoj

Cvičenie vo vode má rovnako za následok zlepšovanie pohybového prejavu, zvýšenie počtu fyzických zručností a v neposlednej rade tiež zvládnutie ďalších špecifických pohybových zručností.

Páči sa vám táto pohybová aktivita a chceli by ste ju vyskúšať a vychutnať si ju. Nič nie je jednoduchšie.  Ako a kedy? V našom hoteli môžete aquafitness užiť každý októbrový pondelok od 17:00 hod. s inštruktorkou Luckou Verčíkovou.

Napíšte komentár

x

I agree that Wellness Hotel Diplomat has collected and used my email to send information.

Súhlasím s tým, aby Wellness Hotel Diplomat, zhromažďoval a používal môj e-mail, aby mi mohol posielať informácie.

I accept / Súhlasím I decline / Nesúhlasím Privacy Center / Centrum ochrany osobných údajov Privacy Settings /Nastavenia ochrany osobných údajov