.1. Mája 14/460,013 13 Rajecké Teplice, Slovakia
+421 41 5555 333
recepcia@hoteldiplomat.sk
Masáž lávovými kameňmi – s čím dokáže pomôcť?

Masáž lávovými kameňmi – s čím dokáže pomôcť?

Hovorí sa  jej  aj kráľovná masáží. Špeciálne hmaty kombinované s magickou silou nahriatych lávových kameňov dokonale harmonizujú telo i myseľ, zbavujú napätia a blažený až meditatívny stav vedia navodiť oveľa rýchlejšie ako klasický spôsob masírovania.

O blahodarnom pôsobení horúcich kameňov na ľudský organizmus vedeli už starodávne kultúry pred tisíc rokmi, ktoré ju využívali k celkovej regenerácii síl a dosiahnutiu duševnej vyrovnanosti. Masáž lávovými kameňmi nie je len o príjemnej relaxácii. Okrem celkového ozdravenia má navyše aj terapeutický účinok.

Teplo uvoľní svaly aj dušu

Technika pokladania špeciálnych nahriatych kameňov na telo je veľmi stará. Používali ich už staroveké kultúry v Číne, Mezopotámii, Indii, ale aj antické národy v Európe či starí Mayovia v Amerike. Na tento účel sa používali kamene uhladené vodou v rieke alebo zbierané z morského dna, ktoré sa následne prikladali nahriate na telo, aby odstránili bolesti, uvoľnili stuhnuté svaly a zbavili kŕčov.

Použitie kameňov malo aj duchovný rozmer – bola im pripisovaná liečivá sila, s ktorej pomocou bolo možné získať späť niečo, čo bolo stratené. Moderná masáž lávovými kameňmi čerpá predovšetkým zo znalostí havajskej kultúry, ktorá pre tento druh relaxačnej masáže používa práve lávové kamene.

Kamene dodajú energiu

Sú tmavo šedé až čierne, hladké a lesklé. Vznikajú z čadiča lávového pôvodu, ručne zbieraného a opracovávaného vodou. Lávové kamene sú pre masáže vhodné, pretože v sebe dobre držia teplo. Ešte predtým, než sa rozprestrú po tele, nahrejú sa vo vodnom kúpeli s teplotou medzi 40 a 60 stupňov Celzia. Súčasne majú silné energetické vyžarovanie a pri kontakte s ľudským telom uvoľňujú ióny kovov.

Nie je jedno, kam sa nahriate kamene umiestnia. Pokladajú sa na takzvané meridiány, čo sú cesty, ktorými v našom tele prúdi energia. Nachádzajú sa na chodidlách, nohách, chrbte, šiji a nájdeme ich od končekov prstov až po krk.

Tieto energetické cesty bývajú často vplyvom zdravotných ťažkostí a zlého životného štýlu čiastočne či úplne blokované a kvôli zlému prúdeniu energie v tele sa človek cíti unavený, skleslý, býva často chorý a podráždený.

Zablokovaný zostane už len stres

Lávové kamene podľa odborníkov dokážu pri správnom použití tieto bloky na meridiánoch odstraňovať a pomáhajú znova rozprúdiť energiu. Je to cesta k celkovej očiste a regenerácii organizmu, ktorá dokáže zbaviť aj dlhodobých bolestí a stuhnutosti. Vďaka nej sme potom pružnejší a pohyblivejší.

Masér neprikladá kamene na telo len tak. Masáž lávovými kameňmi účinne kombinuje techniky a hmaty z klasických relaxačných masáží. Teplo, príjemne sa rozlievajúce do celého tela, má upokojujúce účinky na nervové zakončenia, spoľahlivo likviduje stres a napätie, zvyšuje prietok krvi do tkanív a svalov, čím mierni pocity napätia a tlmí bolesť.

Masáž lávovými kameňmi umožňuje aj lepší spánok. Je naozaj ťažké dosiahnuť kvalitný spánok, keď ste príliš unavený. Možno nie ani tak fyzicky, ako psychicky. Pri uvoľnení, ktorú dosiahnete prostredníctvom tejto terapie bude pre vás jednoduchšie zaspať a dosiahnuť tak kvalitný hlboký spánok, ktorý je potrebný pre úplné zotavenie tela po každodennej únave.

Vďaka tomu, že masáž podporuje očistný proces a telo detoxikuje, má aj nepopierateľný kozmetický efekt. Odvádza škodlivé látky z tela a pozitívne pôsobí na trávenie a metabolizmus, preto má okrem iného aj zoštíhľujúci účinok. Je tiež významným pomocníkom v boji s celulitídou, pretože podporuje činnosť lymfatického systému, ktorý pomarančovú kožu vyhladzuje. Prehriate telo navyše lepšie vstrebáva vonné esenciálne oleje, ktoré hĺbkovo vyživujú, hydratujú a pokožka tak zostáva hladká a jemná.

Masáž lávovými kameňmi si môžete vychutnať aj v našom Hoteli Diplomat.  Využite tento skvelý spôsob, ktorý vám pomôže uvoľniť napätie a odstrániť bolesť a únavu.

 

 

Napíšte komentár

x

I agree that Wellness Hotel Diplomat has collected and used my email to send information.

Súhlasím s tým, aby Wellness Hotel Diplomat, zhromažďoval a používal môj e-mail, aby mi mohol posielať informácie.

I accept / Súhlasím I decline / Nesúhlasím Privacy Center / Centrum ochrany osobných údajov Privacy Settings /Nastavenia ochrany osobných údajov