.1. Mája 14/460,013 13 Rajecké Teplice, Slovakia
+421 41 5555 333
recepcia@hoteldiplomat.sk
Poznáte nás? My sme tu pre Vás

Poznáte nás? My sme tu pre Vás

Tentokrát Vám predstavíme našu dlhoročnú kolegyňu Aničku Krajčiovú, ktorá pracuje v Hoteli Diplomat od roku 2009. V areáli hoteli dokonca pracovala, keď tu ešte sídlila predošlá firma až následne budova dostala podobu v akej momentálne je.

Anička, v Hoteli Diplomat pracujete odkedy sa hotel otvoril, nedávno ste spoločne s hotelom oslávili 10 rokov, čo Vás baví na tejto práci?

Hoci som už na dôchodku, veľmi dobre si spomínam na svoje začiatky. Začínala som ako pomocná sila a náš šéfkuchár ma prehovoril, aby som pomáhala s raňajkami. Som rada, že mi vnukol tento nápad, lebo prácu s jedlom mám naozaj rada. Samozrejme najväčšou odmenou je pre mňa, keď hosťom chutí.

Od začiatku fungovania si Hotel Diplomat určite prešiel viacerými zmenami, čo by ste rada vyzdvihli?

Som rada, že hotel podporuje aj mladé talenty ako napríklad mladých kuchárov, ktorí sa v hoteli pod vedením šéfkuchára pripravujú na súťaž, ktorá sa tento rok koná v Luxembursku. Tiež som vďačná, že hotel myslí aj na svojich zamestnancov a z času na čas nám poskytnú pobytové preukazy alebo voľné vstupy do bazéna

Vy sa staráte aj o brušká zamestnancov, čo im radi varíte?

Áno, spolupodieľam sa aj na príprave jedál pre zamestnancov a rada som pre nich varila sviečkovú, chrenovú omáčku alebo žemľovku, ale menu sa obmieňa.

Verím, že počas toľkých rokov sa nazbieralo veľa príhod. Je niečo , čo Vám utkvelo v pamäti?

Je ich určite veľa, no rada si spomínam na túto: varila som kapustovú polievku a jeden pán z reštaurácie si prišiel vypýtať recept, lebo chcel, aby presne takú mu uvarila aj manželka doma. Maličkosť, ale veľmi ma to potešilo. To sú tie dni, keď si poviete, že som na tom správnom mieste.

Aký je Vás životný sen?

Cestovanie, rada by som navštívila nejaké nové krajiny, rada pričuchla novej kultúre a vyskúšala ich typické jedlá. Moje dve dcéry žijú v Škótsku, tak z času na čas si odskočím tam. Navštívila som už aj Turecko alebo Maroko, kde som sa doslova cítila ako v rozprávke, tak výborne bolo o nás postarané. Mojím snom  je vycestovať ešte na Kubu alebo do Mexika.

Pričom sa najlepšie odreagujete?

Mám rada ľudovú hudbu, harmoniku a rada trávim čas so svojou rodinou.

Je niečo, čo by ste radi ukázali naším hosťom v okolí? Niečo, čo by mali určite vidieť?

Určite by som ich zaviedla do „Koníčkova“ v Konskej, kde si aj deti môžu zajazdiť na poníkoch. Nadšencom vody by som navrhla splavovanie Váhu alebo sa len prejsť na Lietavský hrad alebo Strečno. Je to určite niečo, čo sa vryje do Vašej pamäte.

Napíšte komentár

x

I agree that Wellness Hotel Diplomat has collected and used my email to send information.

Súhlasím s tým, aby Wellness Hotel Diplomat, zhromažďoval a používal môj e-mail, aby mi mohol posielať informácie.

I accept / Súhlasím I decline / Nesúhlasím Privacy Center / Centrum ochrany osobných údajov Privacy Settings /Nastavenia ochrany osobných údajov