.1. Mája 14/460,013 13 Rajecké Teplice, Slovakia
+421 41 5555 333
recepcia@hoteldiplomat.sk
Poznáte priaznivé účinky bylinkovej sauny?

Poznáte priaznivé účinky bylinkovej sauny?

Na rozdiel od infra a fínskej sauny, ktoré majú suché prostredie, bylinková sauna ponúka úplný opak.

Bylinková sauna je na ľudský organizmus šetrnejšia, pretože vlhkosť v tejto saune nepresahuje 50%. Pridanie éterických olejov do pary je veľmi príjemné a má terapeutické účinky.

Účinky bylinkovej sauny na ľudský organizmus sú pozoruhodné. Po stáročia sa používa na liečebné účely. Najpopulárnejšie sú v krajinách ďalekého východu ako Thajsko, Kambodža a Barma. Ľahké vône vás privedú do stavu pohody a pokoja.

Bylinková sauna je vhodná alternatíva pre tých, ktorým je klasická sauna príliš horúca alebo pre rodičov s deťmi. Najúčinnejšia a pritom najstaršia metóda použitia aromaterapie je inhalácia, teda vdychovanie vôní.

V aromatickej bylinkovej saune je priestor vyhrievaný na nižšiu teplotu ako v klasickej saune a vzduch je prevoňaný bylinkovými esenciami. Pri vdychovaní týchto esencií sa uvoľňujú dýchacie cesty. Aj keď bylinková sauna nenahradí medicínske kúry, určite pomôže v prevencii proti ochoreniam dýchacieho aparátu. Výhodou je fakt, že čas strávený v nej môže trvať aj 40 minút.

V tradičnej bylinkovej saune sa používajú bylinky ako praj, ktorý zmierňuje svalové bolesti, kurkuma pôsobí protizápalovo a pomáha pri žalúdočných ťažkostiach, galangal pomáha pri kožných ochoreniach a mnoho ďalších bylín. Západné bylinkové sauny používajú veľa dovezených a domorodých kvetov či bylín ako sú levanduľa, šalvia, tymián, mäta a citrónová tráva. Všetky sú svetovo preslávené svojomi prirodzenými liečivými vlastnosťami.

Kombináciou rôznych sáun vám nielen príjemne ubehne čas, oddýchnete si a uvoľnite sa, ale urobíte niečo aj pre svoje zdravie. Oveľa lepšie je chorobám predchádzať ako ich neskôr liečiť. A presne toto sauny spĺňajú – zvýšia vám odolnosť organizmu a naštartujú imunitný systém. V našom Wellness Hoteli Diplomat si môžete vychutnať nielen bylinkovú saunu ale tiež fínsku a soľnú saunu.

Napíšte komentár

x

I agree that Wellness Hotel Diplomat has collected and used my email to send information.

Súhlasím s tým, aby Wellness Hotel Diplomat, zhromažďoval a používal môj e-mail, aby mi mohol posielať informácie.

I accept / Súhlasím I decline / Nesúhlasím Privacy Center / Centrum ochrany osobných údajov Privacy Settings /Nastavenia ochrany osobných údajov