.1. Mája 14/460,013 13 Rajecké Teplice, Slovakia
+421 41 5555 333
recepcia@hoteldiplomat.sk
Poznáte účinky lymfatickej masáže?

Poznáte účinky lymfatickej masáže?

Manuálna lymfodrenážna masáž známa aj ako lymfatická masáž bola vytvorená, aby podporovala zdravie prostredníctvom lymfatických uzlín. Lymfatické uzliny sú dôležité pre správne fungovanie imunitného systému, pretože cez ne preteká lymfa. To je tekutina, ktorá chráni telo pred chorobami a infekciami.

Typickým príznakom toho, že lymfatický systém nefunguje ako by mal, sú napríklad opuchy nôh a iných častí tela, chronická únava a bolesti hlavy. Niekedy tiež vyšší sklon k infekčným chorobám horných dýchacích ciest. Masáž, odborne drenáž, ich môže v mnohých prípadoch odstrániť či zmierniť.

Samotná Lymfodrenáž bola vynájdená v roku 1930 a je dlhodobo uznávaná ako veľmi účinná metóda pre liečbu mnohých ochorení. K zablokovaniu lymfatického systému môže dôjsť z rôznych príčin ako napr. zlé stravovacie návyky, chirurgický zákrok, nedostatok spánku či reakcia na niektoré lieky.

Ako pri iných masážach aj pri lymfatickej masáži máte zaručené, že sa zbavíte bolesti a zrelaxujete telo a myseľ. No lymfatická masáž prináša aj iné výhody:

1. Odstránenie blokov lymfatického systému, vďaka čomu sa cítite zdravšie a imunitný systém sa posilňuje.

2. Mať zdravý a funkčný lymfatický systém je podstatné pre správne fungovanie telesných orgánov.

3. Lymfatická masáž sa odporúča aj pred operáciou, aby vaše telo podstupovalo náročný zákrok v čo najlepšej kondícii. Vhodná je aj po operácii na zníženie pooperačných opuchov.

4. Lymfatická masáž je neinvazívna forma holistického liečenia, ktorú môžete využívať, aby ste udržali v kondícii váš telesný systém. Ak však máte už existujúce akútne ochorenie alebo infekciu, tomuto druhu masáže by ste sa mali vyhnúť, nakoľko môže rozšíriť vypuknutú infekciu do celého tela.

5. Masáž lymfatických uzlín je vynikajúca prevencia pred chorobami.

6. Lymfatická masáž môže byť použitá ako liečba mnohých ochorení ako alergia, prechladnutie, bolesti kĺbov, porucha stravovania, športové zranenia, únava, celulitída.

7. Vďaka lymfatickej masáži zostanete zdraví aj počas chrípkovej sezóny. Jednoducho sa objednajte na jednu alebo niekoľko masáží pred začiatkom chrípkovej sezóny. Po terapiách bude váš imunitný systém natoľko silný, že dokáže bojovať s chrípkou a nachladnutím sám a počas celého obdobia chrípky.

8. Na rozdiel od iných typov masáží, ktoré používajú zvýšený tlak, lymfatická masáž je veľmi jemná technika. Lymfatické body, na ktoré sa vyvíja tlak, sú priamo pod kožou, takže nie je potrebný veľký tlak, aby sa uvoľnili zablokované lymfatické uzliny.

Jemnú, pomalú a príjemnú masáž, pri ktorej sa urýchľuje tok lymfy, si môžete dopriať aj vo Wellness hoteli Diplomat, konkrétne lymfatickú masáž chrbta, nôh a rúk.

Napíšte komentár

x

I agree that Wellness Hotel Diplomat has collected and used my email to send information.

Súhlasím s tým, aby Wellness Hotel Diplomat, zhromažďoval a používal môj e-mail, aby mi mohol posielať informácie.

I accept / Súhlasím I decline / Nesúhlasím Privacy Center / Centrum ochrany osobných údajov Privacy Settings /Nastavenia ochrany osobných údajov