.1. Mája 14/460,013 13 Rajecké Teplice, Slovakia
+421 41 5555 333
recepcia@hoteldiplomat.sk
Hovoria: „Pracovať s ľuďmi je to najťažšie…“

Hovoria: „Pracovať s ľuďmi je to najťažšie…“

Neviem či ste už počuli túto vetu aj vy, ale ja sa s ňou stretávam pomerne často. Je to zvláštne, že medzi ľuďmi takýto názor existuje, pretože vo svojej podstate všetko čo robíme, všade prichádzame do kontaktu s ľuďmi. A ľudia sú rôzni. To je fakt. Sme tichí, výbušní, veselí, smutní, bývame nahnevaní aj lenivý. Ale sme aj tvoriví, dokážeme meniť veci, okolnosti, prostredie.

Dokážeme spolu vytvárať niečo hodnotné. Dovoľte, aby som sa s Vami podelila o jedno zistenie. Ak máme spolupracovať, každý musí začať od seba. Myslím si, že v tom by mohol byť kľúč. Začať od seba ale nie je ľahké. Chce sa mi napísať že to je to najťažšie zo všetkého. Čo je ale to, čo môžete zmeniť? Môžete zmeniť, že kolega, ktorý je výbušný a nie príliš ochotný, bude zrazu taký, ako ho chceme mať?

Môžete zmeniť niekoho, koho práca zdanlivo nebaví a býva smutný? To čo môžete zmeniť je, ako s ním budeme komunikovať, aký príklad mu dáme k tomu, že náš pracovný vzťah môže vyzerať aj inak. Ako sa s ním ľudsky porozprávame a budeme chcieť porozumieť, čo sa mu v živote deje.

V hoteli Diplomat sme toho názoru, že každý z nás je síce iný, ale ak dokážeme podporiť tie dobré stránky v každom z nás, dokážeme vytvoriť niečo mimoriadne. Zistili sme, že ak sa zameriame na to dobré a čo jednotlivec robí rád, prejaví sa to napríklad aj v tom, že tie slabšie stránky akoby sa zmenšili. Zistili sme, že do práce chodíme radi, keď správne komunikujeme, keď pochválime za jedinečnosť, nadšenie či výsledok práce. Nebojíme sa priznať ak sme v niečom zlyhali. Je to pre nás poučením čo nabudúce opraviť. V jednej rozprávke zaznelo niečo v zmysle, Ak každý urobí to, čo má spolu urobíme veľa. A ja dodám, že možno to nie je ani také zložíte. ako sa nám zdá. Možno je to celkom jednoduché. Založené na tom, že každý z nás chce mať ten pocit, že si ho niekto váži. A potom si môžeme povedať, že pracovať s ľuďmi je našou prirodzenosťou a nevyhnutnosťou, aby sme dosiahli to, čo chceme.

Napíšte komentár

x

I agree that Wellness Hotel Diplomat has collected and used my email to send information.

Súhlasím s tým, aby Wellness Hotel Diplomat, zhromažďoval a používal môj e-mail, aby mi mohol posielať informácie.

I accept / Súhlasím I decline / Nesúhlasím Privacy Center / Centrum ochrany osobných údajov Privacy Settings /Nastavenia ochrany osobných údajov