Rezervácia on-line

Garancia najlepšej ceny

Zimné aktivity

Zobraziť všetky fotky
Zobraziť všetky fotky

Ak chcete ísť na výlety, stačí sa len rozhodnúť.

Vydajte sa na expedíciu a spoznávajte okolité zaujímavosti: zažite mnoho atrakcií, objavujte blízke hory, rovnako ako nedotknutú prírodu – priamo z Wellness Hotela Diplomat****.

Vďaka jedinečnosti prírodných scenérií a bohatstvu kultúrno-historických pamiatok patrí región k najatraktívnejším oblastiam Slovenska. Región Rajeckej doliny a Malej Fatry je známy pre svoju jedinečnosť a rozmanitosť a ponúka široké možnosti na strávenie voľného času.

Zjazdové lyžovanie, snowbording, skialpinizmus

K najpopulárnejším zimným športom nepochybne patrí lyžovanie či snowbording. Obľúbené strediská v rámci Rajeckej doliny vás pozývajú zažiť zábavu na svahoch rôznej obtiažnosti. Či už ide o dovolenku alebo len víkend strávený na horách, v Ski centrách vo Fačkovskom sedle a Čičmanoch môžete vyskúšať skialp a zjazdové lyžovanie aj pod vedením skúsených inštruktorov. Strediská s dobrou vybavenosťou (lyžiarsky servis, požičovňa lyžiarskej výstroje, úschovňa a lyžiarska škola, nočná lyžovačka, občerstvenie) ponúkajú klientom kvalitné služby s krásnymi výhľadmi na okolitú krajinu pre jednotlivcov i rodiny s deťmi.  

Bežecké lyžovanie 

Obľubujete aktívny pohyb spojený so spoznávaním tajných zákutí? Nebavia vás preplnené lyžiarske svahy a radšej si vychutnávate zimnú rozprávku v pokoji?   

Hlboké doliny Malej Fatry či zvlnené lúky pahorkatiny v Rajeckej doline ponúkajú pre fanúšikov bežiek ideálny terén. V tichu hôr prechádzajte čarokrásnymi zákutiami regiónu a obdivujte krásu zasneženej prírody. O tom, že v Rajeckej doline je bežkovanie veľmi populárne svedčí aj fakt, že lúky a doliny sú počas zimy pravidelne popretkávané mnohými bežkárskymi stopami.

Sánkovanie a korčuľovanie

Zvlnený odlesnený terén pahorkatiny je rajom aj pre malých sánkarov. V prípade pobytu s deťmi si určite v čase snehovej pokrývky nezabudnite pribaliť sánky, boby, „taniere“ na sneh či „lyžice“ na šmýkanie. Obľúbené sú najmä svah kopca Diel nad Rajeckými Teplicami alebo svah bývalej zjazdovky nad susednou obcou Zbyňov.

V Doline pod hotelom je ukryté nenápadné jazierko obklopené lúkami a poliami, vhodné na korčuľovanie. Labutie jazierko v centre mesta je súkromným pozemkom a možnosti korčuľovania určuje vlastník pozemku. 

Počas zimnej sezóny je možné navštíviť celoročne sprístupnené zaujímavosti regiónu Kliknite tu