Najlepšie ceny nájdete tie u nás

REZERVUJTE SI

Zimné aktivity

Zobraziť všetky fotky
Zobraziť všetky fotky

Ak chcete ísť na výlety, stačí sa len rozhodnúť.

Vydajte sa na expedíciu a spoznávajte okolité zaujímavosti: zažite mnoho atrakcií, objavujte blízke hory, rovnako ako nedotknutú prírodu – priamo z Wellness Hotela Diplomat****.

Vďaka jedinečnosti prírodných scenérií a bohatstvu kultúrno-historických pamiatok patrí región k najatraktívnejším oblastiam Slovenska. Región Rajeckej doliny a Malej Fatry je známy pre svoju jedinečnosť a rozmanitosť a ponúka široké možnosti na strávenie voľného času.

Zima

V zime tri lyžiarske areály Vrátna Free Time Zone, Kľak Ski centrum Fačkovské Sedlo a Čičmany Ski centrum pozývajú zažiť zábavu na lyžiach. Či už ide o dovolenku alebo len víkend strávený na horách, môžete vyskúšať skialp, lavínový či snežnicový program pod vedením skúsených inštruktorov. Alebo si vychutnať Malú Fatru na bežkách. V pokoji a tichu prechádzajte čarokrásnymi zákutiami regiónu a obdivujte krásu zasneženej prírody.

Ak náhodou začnete mať na horách zrazu po 3 dňoch už toho dosť, chcelo by to pauzu a vymyslieť niečo iné. A čo tak rýchla jazda na vozíkoch po oceľových koľajniciach, prudké serpentíny, skoky, spády? To všetko ponúka najdlhšia bobová dráha na Kysuciach v dĺžke až 1300 m.

Alebo navštívte obec Rajecká Lesná patriacu k najnavštevovanejším pútnickým miestam Slovenska. Jej pravým skvostom je jedna z najväčších drevorezieb na svete, ručne vyrezávaný drevený betlehem.

Lyžovanie – bežkovanie – sánkovanie

Obujte si lyžiarky a vychutnajte si svahy niektorého z okolitých lyžiarskych stredísk. Kvalitne upravené zjazdovky, bežkárske trate, snowboardové arény, lyžiarske školy a škôlky, nočná lyžovačka, požičovne lyžiarskej výstroje – to všetko čaká na návštevníkov lyžiarskych stredísk. Na svoje si prídu úplní začiatočníci, skúsení lyžiari, ale aj rodiny s deťmi. Množstvo chát vás pozýva oddýchnuť si, vychutnať si slnečné lúče aj domáce špeciality.

Kľak Ski centrum Fačkovské Sedlo

Celodenný skipas len za 10 € /1 osoba 

Záujem o zvýhodnené skipasy nahláste na recepcií kde získate poukaz na uplatnenie zľavy v pokladni lyžiarskeho strediska

Základná stanica sa nachádza v nadmorskej výške 850 m n.m. a najvyššie položený bod strediska je vo výške 1 150 m n.m., celkové prevýšenie teda predstavuje 300 metrov, celková dĺžka zjazdoviek je 5,8 km. Vhodná kombinácia obtiažnosti terénov umožňuje využitie strediska lyžiarmi začiatočníkmi ako aj skúsenými lyžiarmi. Rodičia s deťmi majú možnosť využiť detský vlek, ktorý sa nachádza v areáli strediska. V ponuke je aj večerné lyžovanie s dĺžkou osvetlených tratí 500 metrov, ktoré sú technicky zasnežované.

Vzdialenosť: 20 km
Nadmorská výška: 850 – 1150 m n.m.
Počet zjazdoviek: 5
Počet vlekov: 4
Obtiažnosť: od začiatočníkov po pokročilých

www.skiarenafackovskesedlo.sk

Ski centrum JAVORNIKA Čičmany

20% zľava na všetky druhy skipasov

Záujem o zvýhodnené skipasy nahláste na recepcií kde získate poukaz na uplatnenie zľavy v pokladni lyžiarskeho strediska

Lyžiarske stredisko Javorinka Čičmany sa nachádza pri rázovitej obci Čičmany, na svahoch vrchu Javorinka, z ktorého je výhľad na Strážovské vrchy a Malú Fatru. Lyžiarom a snowboardistom je k dispozícii 5 lyžiarskych vlekov, 2 značené okruhy pre bežkárov a 5 zjazdoviek s rôznym stupňom náročnosti. Od najnáročnejšej zjazdovky „jednotky“, ktorá má priemerný sklon až 33°, až po zjazdovku pri vleku č. 5, vhodnú na učenie lyžovania.

Vzdialenosť: 25 km
Nadmorská výška: 650 – 973 m n.m.
Počet zjazdoviek: 5
Počet vlekov: 5
Obtiažnosť: od najnáročnejších po začiatočníkov

www.cicmanyski.sk

Free Time Zone Vrátna

Lyžiarske stredisko Vrátna Free Time Zone sa nachádza v Národnom parku Malá Fatra a patrí medzi štyri najvyššie položené strediská na Slovensku. Zjazdové trate sú umiestnené v nadmorskej výške až 1520 metrov. Celková dĺžka zjazdoviek je 14 km, z toho 12 km je pravidelne upravovaných a 7 km technicky zasnežovaných. Zjazdovky rôznych náročností sú sústredené do štyroch lokalít: Paseky, Poludňový Grúň, Chleb a Príslop.

Vzdialenosť: 43km
Nadmorská výška: 600 – 1709 m n.m.
Počet zjazdoviek: 16
Počet vlekov: 12
Obtiažnosť: od najnáročnejších po začiatočníkov